fbpx

Nawrócona wiedźma

Któż z nas nie czytał nigdy horoskopu? Kto nie próbował sobie wróżyć, chociażby podczas Andrzejek? Niby nie ma w tym nic złego, niewinne, ludyczne zabawy, do których nikt nie przywiązuje dużej wagi i patrzy na nie z przymrużeniem oka.  U Patrycji Hurlak też zaczęło się niewinnie, a skończyło na egzorcyzmach, o czym możecie przeczytać w wywiadzie wydanym w formie książki, pt. Nawrócona wiedźma.

Patrycja Hurlak szczerze i bez owijania w bawełnę opowiada o swoim życiu. Czytelnik znajdzie tu opowieści o blaskach i cieniach życia w show biznesie. O tym jak współczesny świat każe nam bezustannie gonić w poszukiwaniu szczęścia – niszcząc kawałek po kawałku nasze dusze. Bohaterka w swoim 30-letnim życiu osiągnęła wiele sukcesów i przeżyła wiele rozczarowań, zanim odnalazła sens życia w Bogu.

Młoda dziewczyna, która myślała, że ma świat u stóp, chciała czerpać z życia garściami, próbowała wszystkiego i łamała wszelkie reguły, by znaleźć miłość i poczuć smak prawdziwej, jak sama podkreśla, wolności. W pewnym momencie sprzymierza się z mroczną siłą, która daje jej niesamowitą władzę nad ludźmi, która pozwala rzucać klątwy, ale która działa również destrukcyjnie – daje ciągłe poczucie niepokoju, nie pozwala spać, sprawia, że Patrycja zdaje się być odgrodzona niewidzialną barierą od wszystkiego co jest dobre i piękne, a jakaś silna ręka pcha ją w przepaść, w której nie ma nic poza strachem i samotnością.

Wywiad czyta się bardzo szybko. Opowieść Patrycji Hurlak jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nigdy nie wiadomo, jaki wpływ na całą historię będzie miała osoba, która pojawia się w  życiu Patrycji. Około 130 stron książki zawiera galerię barwnych postaci: toksycznych i brutalnych mężczyzn, kobiet, które mają wszystko oprócz poczucia godności i szacunku do siebie, demonów, które zajadle walczą o duszę Patrycji nie przebierając przy tym w środkach, fałszywego egzorcystę, ale również prawdziwych przyjaciół, księży i członków wspólnoty, którzy robią wszystko, żeby pomóc dziewczynie wrócić na właściwą drogę  i odzyskać duchową równowagę.

Czytając ten wywiad podziwiałam hart ducha Patrycji Hurlak i niesamowitą wolę walki. Dziewczyna nie odpuszcza do końca, a potem z pełną odwagą i odpowiedzialnością za słowa, przyznaje: Tak byłam opętana, mimo że wie, iż w naszym zracjonalizowanym świecie może się tym wyznaniem narazić tylko na kpiny. Ale może też dotrzeć do osób, które podobnie jak ona kiedyś – teraz toczą walkę o swoją duszę i dać im coś najcenniejszego – nadzieję.

Edyta

Osoba, której płacą za spędzanie całego dnia przed lustrem- tak “próżny” zawód wykonuje tylko logopeda 🙂 absolwentka Logopedii z Audiologią na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współautorka serii pomocy dla osób z zaburzeniami językowymi Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych. Współpracuje z Ewą i Tomkiem i pomaga w organizowaniu tworzonych przez nich inicjatyw. Nie lubi nudy i stagnacji. Uwielbia poznawać nowych ludzi, chodzić po górach, podróżować. W Chrześcijańskich Singlach zajmuje się współpracą z mediami i partnerami oraz zarządza zespołem.

Najnowsze wpisy autorstwa Edyta (Zobacz wszystkie)

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontak

Masz pytanie napisz, odpiszemy wkrótce.

Wysyłanie
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account